Kuivõrd oluline on Sinu jaoks tööpäeva esimene tund? Paljud edukad inimesed peavad oluliseks just sellel esimesel tunnil teatud kindlal viisil käitumist – nimelt keskendumist enesehäälestamisele ja töö inimlikule aspektile, mitte pelgalt tegemist ootavate ülesannete nimekirjale. Ehk peaksid ka Sina?
Millega tegelevad ja millega ei tegele edukad inimesed tööpäeva esimesel tunnil?
1) Ära loe esimese tunni jooksul oma e-kirju?!
David Karp (Tumblr looja ja tegevjuht) eelistab hommikul e-kirjade lugemist vältida. „Kui midagi vajab minu tähelepanu kohe hommikul, siis helistatakse või saadetakse sõnum,“ sõnab ta. „E-kirjade lugemine kodus ei ole minu jaoks samuti meeldiv ega ka produktiivne.“ Enda kolleege ja kliente on võimalik „koolitada“ harjuma sellega, et nende hilistel õhtutundidel või tööpäeva lõpus saadetud kirjad ei saa hommikul esimese tunni jooksul vastust.
Populaarse raamatu „4-tunnine töönädal“ autor Timm Ferriss soovitab üldse lugeda e-kirju kindlatel kellaaegadel vaid kahel päeval nädalas. Kui Sinu töö eeldab, et loeksid kõik saabuvad kirjad esimesel võimalusel üle, siis pole ehk tõesti parata. Kui aga pole vahet, kas vastad oma kirjadele kell 9.30 või 11.00, siis tasuks ehk esimesel tunnil tõesti millelegi muule keskenduda?!
2) Häälesta end positiivselt ja ole tänulik selle eest, mis Sul elus hästi on.
Kui populaarselt koolitajalt ja motivatsioonikõnelejalt Tony Robbinsilt küsiti, kuidas edukad inimesed oma päeva alustavad, rõhutas ta just enesehäälestamise olulisust esimese tunni jooksul: „Osa sellest võiks olla kerge kehaline tegevus, näiteks võimlemine. Osa peaks kindlasti olema positiivsete mõtete mõtlemine, millele tuleks pühendada vähemalt 10 minutit. Mõelda sellele, mille üle Sa elus tänulik oled, mis on hästi. Kujutada ette kõike, mida Sa ideaalis tahaksid saavutada ning visualiseeri, et see ongi nii juba täna. Ütle endale ise julgustavaid ja motiveerivaid siselauseid, näiteks: kõik, mida ma eduks vajan, on minu sees olemas!“
3) Alusta ebameeldivast ehk tee kõige ebameeldivamad asjad kohe hommikul ära!
Kui saad kohe hommikul Sind koormava ülesande tehtud, siis läheb ka ülejäänud tööpäev palju ladusamalt. Järgmise päeva „koormava“ ülesande võid püstitada ka eelmise tööpäeva lõpus, kui oled veel täielikult tööle häälestunud – kirjuta see üles ja pane sildike nähtavale kohale. Nii on Sul hommikul kohe teada, mis tuleb ära teha, enne kui igasugu muud toimetused ja kiusatustunne ebameeldivat edasi lükata üldse tekib.
4) Kas tegeled sellega, mis Sind ka tegelikult käima tõmbab?
Tänaseks meie seast lahkunud Steve Jobs ütles, et küsis viimase 33 aasta vältel endalt igal hommikul, kas ta teeb seda, mida te teeks ka siis, kui antud päev jääks viimaseks. Mitme järjestikuse päeva eitava vastuse korral teadis ta, et tuleb midagi elus muuta.
Mis tundega Sina igal hommikul peeglisse endale otsa vaatad? Kui oled pidevalt rahulolematu, siis otsi võimalusi, et enda elu muuta. See on ju ikkagi Sinu elu ja Sina ise valid, mida sellega soovid peale hakata!
5) Tegele klienditeeninduse või suhtlemisega
Craigslist-i looja Craig Newmark vastas küsimusele, kuidas sisustada tööpäeva esimene tund lühidalt: „Klienditeenindusega!“ Ta selgitas, et tänase päevani meeldib talle ise Craigslistis klienditeenindusega tegeleda, sest just see „hoiab tema reaalsustaju alles“.
Sinu isiklik „klienditeenindus“ võib olla töö inimlikule ja suhtlemise aspektile keskenduda: suhelda kolleegidega; helistada kliendile, kellega tegid koostööd eelmisel aastal ja küsida, kuidas tal läheb; küsida ülemuselt mõni küsimus, mis on pikemalt Sinu pead vaevanud – tegeleda suhete ja suhtlemisega.
Mida teed Sina tööpäeva esimese tunni jooksul? Palun jaga seda ka meiega postituse alla kommenteerides 🙂