> > Kuidas oma tööst maksimaalselt rõõmu tunda ja pidevalt motiveeritud olla?

Mõned lihtsad ja praktilised soovitused, kuidas saad oma tööst maksimaalselt rõõmu tunda.

Tegele sellega, mis Sulle meeldib ja mis Sul hästi välja tuleb

Mis Sul silmad särama paneb? Millega tegeled meeleldi? Mille osas oled kirglik? Milline töö läheb kokku Sinu isiklike väärtuste ja huvidega? Millist tööd Sa naudid? Mis Sind „käima tõmbab“? Millised on Sinu tugevused ja mis Sul hästi välja tuleb? Kas Sul tuleb hästi välja inimestega suhtlemine, juhtimine, projektide vedamine, arendamine, loomingulised ülesanded… ?

Loomulikult tuleb arengule kasuks ka mugavustsoonist väljumine, aga sealt pidevalt väljas olemine (tegelemine ülesannetega, milles Sa hea ei ole ja mis Sulle ei meeldi) võib rohkelt stressi tekitada. Katsu leida sobiv tasakaal väärtuste, tugevuste, soovide ja võimaluste vahel.

Planeeri ise oma aega ja töid

Enda aja ja tööde planeerimine ning paidlik töögraafik võimaldab Sul tööst suuremat rahulolu tunda ja mõjub innustavalt. Teadmine, et Sinust endast sõltub, millal algab õhtune vaba aeg või nädalavahetus, sest jõuad olulised ülesanded kiiremini tehtud, on palju motiveerivam, kui iga päev 17.00ni tööl olla lihtsalt sellepärast, et peab. Võib-olla oled rohkem õhtu- kui hommikuinimene ja töötad produktiivsemalt päeva teises pooles – kui motiveeriv on sellises olukorras igal tööpäeval 8.00ks tööle minna?

Paindliku töögraafiku juures on üheks ohukohaks see, et kaob ära töö ja vaba aja tasakaal – piir nende vahel muutub väga häguseks. Antud soovitus eeldab Sinult kõrget enesejuhtimise võimet.

Leia meeskond, kes mõjub inspireerivalt

Kolleegidel ja juhil on Sinule igapäevaselt suurem mõju, kui oskad ehk arvatagi. Kas nad mõjuvad Sulle pigem innustavalt või piiravalt? Kas nad toetavad Sind ja aitavad Sul areneda või suruvad nad Sinu tõelist võimekust alla? Kas meeskonnas eksisteerivad usalduslikud suhted ja tunned end seal mugavalt ja turvaliselt? Kas on, mida teistelt õppida? Kas selle meeskonnaga on ka tore?

Tegele väljakutset pakkuvate ülesannetega

Võib ju tunduda ahvatlev selline töökoht, kus saad lihtsalt „tiksuda“ ja teha lihtsaid ülesandeid, samal ajal kui Sind rahuldav palk iga kuu arvele jookseb… Meie soovitus aga on, et ära rahuldu tööga, kus puuduvad väljakutsed. Nii ei koge Sa eneseteostuse tunnet ja Su tööalane areng pidurdub – muutud peagi rahulolematuks.

Küsi õiglast töötasu

Selleks, et saaksid tööst rõõmu tunda ja pidevalt motiveeritud olla, on vaja ka õiglast töötasu. Kui tunned, et oled alamakstud, siis ära karda paremaid võimalusi otsida või palka juurde küsida. Samas jää enda suhtes ausaks ja vaata ka peeglisse – mida Sa tegelikult tead ja oskad? Võimalik, et pead midagi juurde õppima, et paremat palka saada või ettevõtluses õnnestuda; võib-olla pead ka ise rohkem panustama, et rohkem saada.

Tegele tööga, mis võimaldab Sul väärtust luua

Millist väärtust Sa oma tööga soovid luua? Mis on Sinu töö kaugem, suurem ja üllam eesmärk? Võib tunduda, et täidad vaid oma väikest „tükki“, aga kuhu ja millesse see väiksem tükk siis ikkagi panustab? Mis on selle organisatsiooni missioon, kus Sa töötad ja kas see läheb Sulle korda? See on paljuski ka Sinu isiklik mõtestamise küsimus, kuidas soovid oma tööd tajuda… kuid vägagi tõenäoliselt oled motiveeritum ja õnnelikum, kui tunned, et Su tööl on tähendus.

Tegele enesearenguga

Otsi julgelt võimalusi enesearenguks. Tööta organisatsioonis, mis väärtustab ja toetab ka Sinu isiklikku arengut. Julge õppida ja kogeda! =)

2014-05-25T17:30:34+02:00